اخبار

استیو جابز چینی‌ها، لی جون موسس شیائومی

LeiJun1

موسس شیائومی

لی جون موسس شیائومی در شیانتایٔوی هوبی چین به دنیا اومد و پس از گذروندن تحصیلات عالی مشغول به کار شد. لی جون موسس شیائومی بعد از تجربه‌های کاری فراوان؛ ایده‌ی ساخت برندی متفاوت رو در ذهن داشت که تصمیم گرفت در سال ۲۰۱۰ شرکت شیایٔومی رو به همراه ۸ نفر دیگر تاسیس کنه.

اولین گوشی شیایٔومی که در چین به معرض عموم قرار گرفت، به سرعت محبوب شد و به مرور زمان شرکت زیر نظر لی جون به یکی از ثروتمندترین شرکت‌های سهامی خاص جهان تبدیل شد.

شیایٔومی در حال حاضر نزدیک به ۱۸ هزار نیروی کار در اختیار داره که اکثر آن‌ها در پکن و سایر شهرهای چین فعالیت دارن، تعداد دیگری هم در کشورهای هند، تایوان، اندونزی و هنگ‌کنگ مستقر هستن.

استیو جابز چینی‌ها راز موفقیت برند شیایٔومی رو در حفظ کیفیت خوب در کنار قیمت بسیار اقتصادی می‌دونه

تاکنون فعالیت‌های لی جون مورد تمجید نهادهای مختلف بوده و جوایز زیادی برای او به همراه داشته. در سال‌های ۱۹۹۹، ۲۰۰۰ و ۲۰۰۲ به عنوان یکی از ده چهره‌ی برتر IT در چین شناخته شد.

در سال ۲۰۰۵ چهره‌ی برتر گیمینگ شد و در ۲۰۱۲ در میان رهبران برتر تجارت چین جای گرفت. مجله‌ی فورچن (Fortune) او را در فهرست ۱۱ تاجر قدرتمند آسیا قرار داد و مجله‌ی فوربز (Forbes) آسیا به عنوان تاجر سال انتخابش کرد.

در حال حاضر هنوز بیش از ۷۷ درصد از سهام شیائومی را در اختیار دارد و طبق اعلام فوربز، لی جون تا سال ۲۰۱۶ با ۹٬۸ میلیارد دلار دارایی در جمع ۵۰ میلیاردر بزرگ دنیا قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

آیا امتحان این کالا را به دیگران نیز پیشنهاد می کنید؟نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.