اخبار

شیائومی در زبان چینی به معنی برنج

Xiaomi

شیائومی در زبان چینی به معنی برنج و ارزنه

شیائومی در زبان چینی الهام گرفته شده از یکی از مفاهیم آیین بوداست. Mi در انتهای این نام مخففی برای عبارت Mission Impossible (ماموریت غیرممکن) هست تا نشون دهنده موانعی بوده که مدیران این شرکت با موفقیت از سر راهشون برداشتن. البته که این مخفف هیچ ارتباطی با مجموعه فیلم‌های ماموریت غیرممکن نداره.

اگه لوگو شرکت شیائومی رو برعکس کنین، یک کلمه چینی به نام (心) دیده میشه که به معنای قلب هست.کاربران به این شرکت به دلیل طراحی ظریف و در عین حال ساده لقب اپل چین میدن.

Xiaomi یک کلمه‌ی چینی است و به سختی می‌توان آن را درست تلفظ کرد. هوگو بارا می‌گوید نزدیک‌ترین تلفن به اسم این شرکت چیزی شبیه به “Show Me” است که البته شو در آن بیشتر شبیه به SHIAO تلفظ می‌شود. شبیه‌ترین چیزی که در زبان ما نزدیک به تلفظ صحیح این کلمه است «شیائومی» است. اما وقتی یک چینی این کلمه را تلفظ کند بعید است متوجه شوید که منظورش همان شیائومی است که ما به زبان می‌آوریم.

شیائومی همچون شهاب‌سنگی بزرگ بر کشور پهناور خود فرود آمد تا حفره‌ای عظیم در خیمه‌ی اپل و سامسونگ ایجاد کند. هرچند این کمپانی هنوز آنطور که باید و شاید در بازار جهانی حضور نیافته و مردم در بازارِ بزرگی همچون امریکا، علاقه‌‌ای به محصولات این کمپانی نشان نمی‌دهند، اما بعید است که سال آینده نیز شرایط به همین صورت باشد. در حال حاضر شیائومی بیشترین تمرکز را بر روی بازار بسیار بزرگ چین دارد اما سخت در تلاش است تا وارد بازار امریکا و اروپا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آیا امتحان این کالا را به دیگران نیز پیشنهاد می کنید؟نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.